איך לדבר על סקס עם המטפל המיני שלכם?

"הגעתי להבנה שאני משתמש במין במערכות יחסים כדי לנסות ולספק ערך".

איתן, בן 36, התחיל ללכת לטיפול לאחר הגירושים. דרך התהליך הטיפולי הוא זיהה דפוסים מנישואיו וממערכות יחסים אחרות במהלך חייו. "הגעתי להבנה שאני משתמש במין במערכות יחסים כדי לנסות ולספק ערך, כדי לנסות ולהשאיר את בנות הזוג שלי בסביבה", הוא אומר.

 

המטפל של איתן עזר לו להבין שמה שהוא רוצה לעתים קרובות הוא אינטימיות. "בשנות ה-20 לחיי, הייתי מקיים יחסי מין עם נשים אבל מרגיש נורא עם עצמי לאחר מכן. לא ידעתי למה. הייתי בחור. אנחנו אמורים להיות נרגשים לגבי זה", הוא אומר. לאחר שעבד על הדפוסים הללו עם המטפל שלו והבין שהוא בעצם רוצה אהבה, איתן מרגיש מודע יותר למה שהוא באמת רוצה – שותפות.

"זה טבעי שאנשים שיש להם טראומה מינית נרתעים ממגע פיזי ומהססים לגבי יחסי מין."

כשעינב, בת 30, הייתה בת 14, גבר שפגשה באינטרנט אנס אותה בבית משפחתה. "אני עדיין לא יכולה ללכת הביתה, שלא לדבר על ללכת בלילה, בלי לחשוב על זה", היא אומרת לנו. בהתחלה עינב פנתה לעובדת סוציאלית ויועצת, אבל כשהטראומה המינית שלה עלתה בפגישות שוב ושוב, המטפלת שלה הפנתה אותה למישהו שמתמחה בטראומה מינית.

 

המטפל החדש של עינב עזר לה להגיע למספר פריצות דרך. ראשית, היא הבינה שהאונס לא היה באשמתה. המטפל של עינב גם עזר לה להבין את היחסים עם משפחתה. "אמא שלי לא טיפלה בזה טוב, ולא היה שום הליך משפטי", היא מסבירה.

 

בסופו של דבר, באמצעות טיפול, עינב הצליחה להחלים מהתגובה של אמה. המטפל שלה עזר לה לכתוב מכתב לאמה – מכתב שמעולם לא שלחה אבל שעזר לה לעבד את רגשותיה. הוא גם עזר לעינב לספר לאחותה הגדולה, שלא ידעה על התקיפה המינית. "שיתוף החוויה עם אחותי קירב בינינו וחיזק את הקשר שאנו כבר חולקות", היא אומרת.

 

לבסוף, הטיפול עזר לעינב להבין שאנשים שיש להם טראומה מינית נוטים להירתע ממגע ולעתים קרובות מהססים לגבי יחסי מין. עינב עדיין פוגשת את המטפל שלה, שממשיך לעזור לה להתמודד עם הטראומה המינית שלה.

"אל תקיימו יחסי מין עם אנשים שלא אכפת להם מכם."

פריצת הדרך המשמעותית ביותר שעברה זוהר, בת 27, בטיפול מיני היא, "אל תקיימי יחסי מין עם אנשים שלא אכפת לך מהם". זוהר והמטפלת שלה הצליחו להגיע להבנה זו באמצעות שיחות רבות על מערכות יחסים לא מספקות. "כל הזמן הייתי יוצאת עם הגברים האלה, והיינו עושים סקס נהדר, אבל אף פעם לא הרגשתי מאושרת". המטפלת של זוהר עזרה לה לזהות התנהגויות קטנות שעשויות להיות דגלים אדומים פוטנציאליים. "בחור אחד לא הסכים להכיר אותי לחברים שלו, למרות שביקשתי. מישהו היה שולח הודעת טקסט לשיחת סקס כמה פעמים בשבוע, אבל אף פעם לא רצה להיפגש ממש", היא אומרת. עכשיו זוהר מתחילה לזהות מתי מישהו מעוניין רק בסקס.

מאמר זה נכתב על ידי באניבו חנות סקס.