קורס אוטוקאד

לימודים בקורס AutoCAD במכללת LFA

הצורך במומחים השולטים בתוכנת AutoCAD גדל מדי יום, ואת המחסור בהם רואים באתרי תעסוקה. ועכשיו הביקוש למומחי תכנון ופרויקטים יגדל עוד יותר, כי בישראל מתחילה תכנית בינוי פינוי ממשלתית. צפוי בום בניה של ממש. וזה בדיוק הזמן ללמוד שרטוט ממוחשב בלימודי אוטוקאד במכללת LFA, כדי לדעת לשרטט לא רק באופן ידני, אלא לנצל את כל יתרונות התוכנה. ויש הרבה מהם: 

 

 1. צמצום משמעותי של השקעת זמן בפיתוח פרויקטים- וזה אומר שאפשר לעשות יותר ובהתאם גם להרוויח יותר
 2. שיפור איכות המוצר הודות להגדלת דיוק השרטוט- וזה אומר הכרזה על עצמך בתור מקצוען
 3. שימוש רב-פעמי באותו השרטוט בתור שבלונה לפיתוח פרויקטים דומים- זאת אומרת להפוך את העבודה שלך ליותר קלה
 4. זמינות של סט ספציפי של כלי שרטוט- שוב, העבודה שלך הופכת לקלה יותר
 5. הגברת תפוקתיות- כאן הכל ברור. 

 

הכרת התוכנה הזאת ב-100% הופכת אותך למומחה בעל ערך, מקצועי, מבוקש ועם שכר גבוה.

 

בכל התחומים, אם זה בניה, ייצור או הנדסת מכונות, שימוש בטוח בתוכנת AutoCAD לא רק מבטיח עבודה יעילה. כעת זה דבר שבלעדיו אי אפשר למצוא תעסוקה בהצלחה. פשוט אין דרך להסתדר בלי התוכנה הזאת בימינו. 

 

תוכנית הקורס

 • שיטות תכנון 2D ו-3D
 • יצירת אבטיפוס בפורמט Model
 • שיטת Paper Space, הכוללת בניית אבטיפוס וקנה מידה
 • שיטת Annotative, הכוללת הדפסה
 • ונושאים רבים נוספים, כמו למשל שימוש בסרגי Modify ו-Draw, סרגלי כלים Visual Style, Viewו- Orbit בפורמט תלת-מימדי, שימוש ב-AutoCAD בדפוס, סגנונות הדפסה שונים, קבצי STB, שימוש ב-Lips

 

בקורס התלמידים ילמדו ליצור שבלונות, לקבוע קנה מידה, פורמט טקסטים, גודל חתימות,י יחידות מידה וכד'. 

 

השימוש בכל שלושת סוגי השרטוט הכרחי, בגלל שרבים עדיין משתמשים בעבודתם ב-Model Space ו-Paper Space. ויש הרבה מאוד חברות כאלו- לפי הסטטיסטיקה מדובר ב-30 עד 50% מכלל הקיימות בשוק. וכשעובדים עם שרטוטים בכל אחד מהפורמטים חשוב לזכור, שיש להמשיך לעבוד ולערוך אותם רק בפורמט שבו הם נוצרו. 

 

מסע קצר אל העבר

תוכנת אוטוקאד נוצרה בשנת 1982 על ידי קבוצת מתכנתים מקליפורניה. הצוות כלל רק 16 אנשים מתלהבים, שהאמינו בקדמה ובמחשבים אישיים. 

מערך התוכנה שאותו התכוונו להציע מייסדי החברה התחלקה לארבע קטגוריות:

 • פתרון משימות "צרות"- למשל ניהול כרטסת. מערך תוכנה זה הניח את קיומו של צרכן ספציפי;
 • מערכות הבנויות לפי עקרון "קופסה שחורה"- למשל בסיסי נתונים ממוקצעים;
 • מערך תוכנה אוניברסלי, אשר נותן מענה למגוון רחב של בעיות במגוון תחומים ומיועד למשתמשים שונים (עריכת קבצים, תוכנות מיון וכד');
 • פיתוחי ממשק- אמולטורים של סדרי עבודה, converters למערכי קבצים וכד'

 

ומי היה חושב, כבר בשלב הראשון הופיעו קשיים. ובגלל מה? בגלל שם החברה. הבחירה נעשתה מתוך 32 אפשרויות שהוצעו. בהתחלה נבחר "Desktop Solutions". זה השם שתחתיו החברה הציגה לראשונה את אבטיפוס AutoCAD בתערוכת West Coast Computer Fair 1982. אבל מזכיר מדינת קליפורניה סרב לרשום את השם, בגלל דמיון בינו לבין שם של חברות אחרות. 

 

ואז נאלצו לחזור ולבחור מתוך האפשרויות שנותרו. הבחירה נפלה על Autodesk Inc. זה השם שתחתיו החברה נרשמה באפריל 1982. 

 

עובדה מעניינת.

בהתחלה מניות החברה היו שייכות רק לבעלים שלה. מחיר מניה אחת עמד בשנת 1982 על דולר ארה"ב יחיד. אבל כבר כעבור 5 שנים המניה הזאת הייתה שווה פי 1000 יותר, ובשנת 1991 המחיר שלה הגיע ל-2700 דולר!

 

שנת 2022. היכולות של תוכנת AutoCAD

במשך כל 30 שנות קיומה, תוכנת AutoCAD מתחדשת, משתדרגת ומתעדכנת, כדי להתאים לדרישות ומשימות של עולמנו המתפתח במהירות. אי אפשר לעצור את הקידמה, וצריך לעמוד בקצב ואף להקדים את הביקוש.

נכון לעכשיו AutoCAD נמצא בשימוש של מפתחי מוצרים, גופי יצור, אמצעי מדיה המונית ותעשיית הבידור ליצירת שרטוטי 2D, מסמכים, דגמי 3D ותצוגות ויזואליות.

פונקציות ציור 2D ושרטוט שלו מאפשרים לנהל את המראה החיצוני של הטקסטים, ליצור באופן אוטומטי סגנונות וגדלים, לקשר ולעדכן נתונים בין טבלאות אלקטרוניות וטבלאות  Microsoft Excel  בשרטוטים ולעבוד עם בלוקים דינמיים. 

 

ה-AutoCAD מאפשר: 

 • הוספת תאורה וחומרים לדגמי 3D לקבלת מראה חיצוני מציאותי.
 • התוכנה מאפשרת לנתח את הפרטים הכי קטנים בעיצוב הפנים של אובייקטים ב-3D.
 • התוכנה עוזרת לתכנן מבנים ואובייקטיבים בצורה יותר טובה, להגשים פרויקטים של תשתיות בקנה מידה רלוונטי, לשלוט על הוצאות הבניה ולנבא את תוצאות הפרויקט. 
 • נותן אפשרות ליצור דגמים ותצוגות ויזואליות, שזה אומר ליצור שלדי 3D, גופים מוצקים, משטחים ורשתות. 
 • טעינה של מפות לווין, בשביל לראות מה נמצא במקום את הבניה העתידי. 

 

בין המשתמשים הכי שכיחים בתוכנת AutoCAD ניתן למצוא נציגים של המקצועות הבאים: מהנדסים, בונים, מעצבים, טכנולוגים, מנהלי פרויקטים, חשמלאים, אינסטלטורים, גננים, מעצבים.

 

AutoCAD- התוכנה האחת שאף ביצוע פרויקט אינו מתאפשר בלעדיה. בידיים מיומנות היא מאפשרת להגשים כל פרויקט. רק משרטט ששולט ב-AutoCAD יכול להציע תוכנית דו ותלת-מימדית של המוצר העתידי.

 

המרצה בקורס- אלכס טברסקוי

כבר שנים רבות אלכס מלמד במכללת LFA את דור המהנדסים,המעצבים והאדריכלים הבא לעבוד עם AutoCAD. הוא מחבר של מדריך ב-5 כרכים על תכנון קשרים ופרטי בניה, וגם ספרות לימודים לטכניון, אשר אושרה על ידי משרד החינוך ונכללת בתוכנית הלימודים של תלמידים במוסדות טכניים ומומחים להנדסה אזרחית. 

הוא מלמד כבר 25 שנים, עם ניסיון נרחב בייצור. יש לו עסק בניין משלו, ולכן הוא יודע מניסיון אישי איך פועל תחום הבנייה, האדריכלות, העיצוב והתכנון. והוא חולק בנדיבות את הידע שלו עם התלמידים. קורסים של מרצה ברמה כזאת תמיד זוכים לביקוש אדיר. 

 

למי מתאים קורס AutoCAD?

 

קורס AutoCAD מתאים בצורה מושלמת למי ש:

 

✔ עבר עובד, אבל רוצה ללמוד ליצור פרויקטים בסוגי שרטוט אחרים או עם גרסה חדשה של תוכנת ;

 

✔ רק סיים לימודים בכל תחום של הנדסת מכונות, אדריכלות או הנדסת בניין, ורוצה להרחיב את הידע שלו;

 

✔ רוצה ללמוד שרטוט ממוחשב עם תוכנת AutoCAD;

 

✔ רוצה ללמוד לעבוד עם תוכנת AutoCAD ללא חשש, בשביל להצליח בחיפוש תעסוקה.

 

משך הלימודים- 10 מפגשים. במשך 10 מפגשים אלו אתה תקבל חומר, שבטכניון לומדים במשך 3 סמסטרים. כל המידע מוצג בצורה מאוד מרוכזת ועקבית. ובשביל שהלימודים יהיו יותר אפקטיביים, כל שיעור מתחיל מבדיקת ידע ומשימות. 

 

מקום הלימודים- מכללת LFA. 

 

כבר 40 מחזורי תלמידים סיימו בהצלחה ועובדים בהצלחה. 

 

בסיום הקורס התלמידים מקבלים תעודה בינלאומית של מכללת LFA.

 

בשוק העבודה, שבו כל מעסיק רוצה למצוא מומחה שכבר מוכן ובטוח ביכולות וידע שלו, קורס AutoCAD במכללת LFA מבטיח לך מוכנות מלאה לעבודה בכל תחום הכרוך ביצירת פרוייקטים. 

 

קורס AutoCAD- זה בדיוק מה שצריך כדי להגיע לרמה מקצועית גבוהה בתחום השרטוט והתכנון.

 

הלימודים בקורס מתנהלים תוך התחשבות בצרכים ויכולות אינדיבידואליים של כל תלמיד ועם מטרה להגיע לאיכות גבוהה. נעשה דגש על קבוצות קטנות, לקבלת ידע מובנה ומעמיק. 

 

קורס AutoCAD נוצר על פי היגיון של ללמוד מאפס, ללא דרישת ניסיון קודם עם התוכנה. העבודה עם תלמידים מתנהלת לפי שלבים, עם התקדמות בהתאם למידת הקליטה של חומר משיעורים קודמים, וגם הדגמות והסברים מצד המרצה. 

 

אם אתה רוצה להיות האחד שבוחר איפה ועם מי עליך לעבוד, אם ברצונך לקבל מקצוע מבוקש בשכר גבוה, אם בא לך לצמוח ולהתפתח- אז קורס AutoCAD מתאים לך בול!

 

בוא וקבל ידע ומיומנויות, שיהוו תוספת מעולה למקצוע שלך, ויפתחו דרכים חדשות לקידום ותעסוקה טובה יותר.