הר הביטוח העדר תביעות

הר הביטוח העדר תביעות – כיצד זה יכול לשרת את הצרכים שלנו

אחד האלמנטים החשובים ביותר בהן חברות ביטוח משתמשות בשביל לקבוע מחיר לפוליסה, היא תביעות עבר. ברגע שלקוח מסוים מבקש לרכוש פוליסה או לחדש פוליסה ישנה, אזי חברת הביטוח בוחנת אם היו לו תביעות עבר, באיזה סדר גודל מדובר, וכן באיזו תדירות. בהתאם לכך היא קובעת את המחירים של הפוליסה המוצעת לו.

יש היגיון בדבר, שכן אם ללקוח מסוים יש הרבה תביעות, אזי החברה לוקחת סיכון ולכן היא תרצה לדרוש ממנו סכום פרמיה גדול בשביל להגן על ההשקעה שלה. הלקוח ירצה להוכיח העדר תביעות וירצה להשתמש בכלי זה בשביל ליהנות ממחירים ותנאים טובים יותר מבחינתו.

זה אחד הדברים שאנחנו יכולים להיעזר בו דרך אתר הר הביטוח. מידע על היעדר תביעות יכול לעזור לנו לרכוש פוליסות ביטוח בתחומים שונים בעלויות סבירות שיכולות להתאים לנו. באופן טבעי, אם אנחנו מוכיחים ומציגים שלא היו לנו תביעות עבר, אזי יהיה לנו הרבה יותר קל לקבל תנאים טובים יותר.

 

מה זה הר הביטוח וכיצד הוא עוזר להוכיח העדר תביעות

הקשר בין הר הביטוח העדר תביעות הוא בכך שהאתר אשר נבנה על ידי משרד האוצר לספק לנו מידע מלא וכולל על כל הפוליסות שרכשנו בעבר ונמצאות ברשותנו, מציג גם מידע כולל ושלם אודות תביעות שהיו לנו מחברות הביטוח. בהיעדר תביעות, באופן טבעי האתר יציג בפנינו שלא היו בעבר תביעות ולא מימשנו את הפוליסות השונות.

המידע של הר הביטוח העדר תביעות, יכול לעזור לנו בהיבטים שונים. כאמור, הוא נועד לעזור לנו לדעת אילו פוליסות נמצאות ברשותנו, הוא נועד לעזור לנו להבין טוב יותר אילו פוליסות אנחנו לא צריכים ויכולים לבטל, אילו פוליסות אנחנו יכולים לנסות לאחד או כל דבר אחר. זאת על מנת שנוכל לחסוך בעלויות.

מעבר לכך, אנחנו יכולים לבחון את הפעולות השונות שעשינו מול חברות הביטוח, בין אם אנחנו רוצים לבצע פעולה מסוימת כיום או שיש טענה מסוימת שגורמת לנו נזק כזה או אחר. בכל מקרה האתר אמור לספק לנו מידע מלא וכולל על כל ההתקשרויות שהיו לנו בעבר מול חברות הביטוח השונות.

 

איך אנחנו יכולים להשתמש באתר?

משרד האוצר הקים את האתר לטובת כלל אזרחי ישראל. אנחנו יכולים להשתמש בו, על ידי הקלדת הפרטים האישיים שלנו, וכך נוכל לקבל תמונת מצב מלאה של מצבנו מבחינת פוליסות ומבחינת היבטים נוספים, כולל כאמור העדר תביעות.

חשוב להדגיש, המידע הזה יכול לשרת באופנים מגוונים, אנחנו יכולים להשתמש במידע בשביל לחסוך הרבה מאוד כסף וכן בשביל לבצע רכישות חכמות יותר בעתיד. בכל מקרה, אין ספק שזה יכול להועיל לנו מבחינה כלכלית וכן מבחינת התנהלות מול חברות הביטוח השונות בהווה ובעתיד.