כל כמה זמן אתם צריכים להחליף את המזרן שלכם?

לעתים קרובות אנו נשאלים: האם באמת צריך להחליף את המזרן כל 8 שנים? אבל כשזה מגיע לזה, החלפת מזרן פחות קשורה לכמה זמן יש לכם אותו אלא יותר למצב שלו. היום נדון באיזו תדירות עליכם להחליף את המזרן שלכם.

כל כמה זמן אתם צריכים להחליף את המזרן שלכם?

זה תלוי. באופן כללי, מומחי שינה רבים ממליצים להחליף את המזרן בערך כל 6 עד 8 שנים. עם זאת, כשאתם מחליטים מתי להחליף את המזרן שלכם, עליכם להתמקד פחות בפרק הזמן שעבר מאז שרכשתם את המזרן ויותר במצב הנוכחי שלו ובאיכות השינה שלכם.

סימנים שאתם צריכים מזרן חדש

ישנם מספר גורמים המשפיעים על אורך החיים של המזרן, כולל החומרים מהם הוא עשוי, תחזוקה וטיפול, גודל ומשקל, והאם אתם חולקים את המזרן עם ילדים וחיות מחמד. שימו לב לסימנים האלו שיגידו לכם מתי אתם צריכים להחליף למזרן חדש:

המזרן שלכם מראה סימני בלאי וקרעים

במיוחד אם לא הפכתם או סובבתם את המזרן שלכם באופן קבוע, אתם עלולים למצוא סימני בלאי משמעותיים, גם אם יש לכם אותו רק כמה שנים. אם, למשל, אתם מבחינים בפערי מזרן, צניחה או שקעים המפריעים לנוחותכם, אולי הגיע הזמן להתחיל לחפש מזרן חדש. לאחר רכישתו, הקפידו לתרגל תחזוקה נכונה שלו.

אתם לא ישנים כל הלילה

למרות שיכולות להיות הרבה סיבות לכך שאתם לא ישנים כל הלילה, אובדן שינה בגלל אי נוחות במיטה יכול להיות סימן לכך שאתם צריכים מזרן חדש. אם אתם מוצאים את עצמכם מסתובבים לעתים קרובות או מתעוררים עם כאבים, המזרן שלכם עשוי לתרום לבעיות השינה שאתם חווים.

למזרן שלכם יש כתמים

למרות שכולנו יודעים שכתמי מזרן עלולים להיות מכוערים, יתכן שלא ידעתם שכתמים מוגזמים יכולים גם לטפח צמיחה של עובש וחיידקים שיכולים לגרום לבעיות בריאות. אם עדיין לא עשיתם זאת, וודאו שאתם משתמשים במגן מזרן שיכול לסייע במניעת כתמים מלכתחילה.

אתם ישנים טוב יותר במקומות אחרים

מכיוון שאנחנו ישנים במיטות שלנו כמעט כל לילה, יכול להיות שקשה להבחין בשינויים הקטנים שקורים למזרן לאורך זמן. אבל אם אתם מבחינים בכך שאתם ישנים טוב יותר בלילה במלון, או בכל מקום אחר, אפילו על הכורסה, זה עשוי להיות סימן שהגיע הזמן להתחיל לחפש מזרן חדש.

 

יש לנו מבחר עצום של חדרי שינה לבחירתכם!